[hammer]
Bun venit pe [hammer] [hammer Jr.]

-Creaza topic-uri sau raspunde la unele deja creeate
-Aboneaza-te la topic-urile care iti plac si primeste informatii pe email
*Creeaza-ti propria pagina de profil si fa-ti prieteni
*Trimite mesaje la alti membri.
Nu rata ocazia, Inregistreaza-te!



[hammer]
Bun venit pe [hammer] [hammer Jr.]

-Creaza topic-uri sau raspunde la unele deja creeate
-Aboneaza-te la topic-urile care iti plac si primeste informatii pe email
*Creeaza-ti propria pagina de profil si fa-ti prieteni
*Trimite mesaje la alti membri.
Nu rata ocazia, Inregistreaza-te!


[hammer]
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[hammer]Conectare

Forumul official al clanurilor [hammer] & [hammer Jr.]

HRISTOS A INVIAT !!!

Server

power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde
+6
[hammer]pepsi
[hammer]M.I.9
[hammer]Patratzel
[hammer] # SmOke[;x]
[hammer] sPeeD # mike
[hammer]JustMe
10 participanți

descriptionServer  EmptyServer

more_horiz
Serverul iara sa mutat pe ecila


http://www.ecila.ro/forum/index.php?/forum/18177-paintball-%C2%BB-pb/

connect pb.fly-zone.ro

descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
As reface eu un server cu modul meu, dar nu stiu cat v-a placut cand l-am avut ultima data pe mevid.

descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
Mike fa un server la fel LCS.NET a fost prea super serverul si acolo toti eram ca o familie Razz parerea mea e sa faci tu un server pe care sa jucam toti si sa mai aducem alti playeri va fii foarte fain spun eu Razz

descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
[quote="[hammer] sPeeD # mike"]As reface eu un server cu modul meu, dar nu stiu cat v-a placut cand l-am avut ultima data pe mevid.


Tu tot timpyl o sa fi cel mai bun la servere asta sa sti, si cu mult drag asteptam decizia ta, trebuie sa gasim si fonduri/donatori, macar pentru clan sa facem asta

descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
Mike, sincer sa iti spun, nu imi place modul tau. Urasc PB-ul care are mai multe feluri de arme. Urasc orice plugin suplimentar, dar asta e partea a doua Razz . Oricum, nu iti pot spune ca nu voi fi de acord, pentru ca nu cred ca ar trebui sa te influenteza, dar ti-am spus ca eu prefer clasicul PB. Sper ca nu ai luat-o in nume de rau sau ca te gandesti ca vreau sa te jignesc, pentru ca stii ca nu e adevarat Sad . Mi-am spus doar parerea.

descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
Iti stiu parerea si nu-i problema, stai linistit. Si mie imi place mai mult clasicul, modul asta a iesit din dorinta de a aduce ceva nou modului de pb si a fost destul de reusit chiar daca nu mergea la conditii optime ca la ultima versiune.

descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
mike, eu unul adoram sa joc cand erai tu owner
imi placeau ambele sv, pb si pb2 sau cum era
daca poti si ai timp sa deschizi iar ar fi super fain pentru toti, de populat nu e o problema:D

descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
Asteptam un raspuns mai concret mike Smile

descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
Si eu sper sa faci un sv Wink

descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
mike , dacă mai ai addons-ul la pb-ul classic e foarte bine . Host de cs am eu .
TNI 24 de sloturi , dacă e ceva mărim la 32 de sloturi sau luăm de la Krond sau ZeroPing . Fonduri pot asigura , desigur putem face și din donații .
Acum v-a fi alegerea ta și dorința dacă vrei să faci server-ul de pb .

descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
Daca ar fi sa incep un nou proiect as incerca inca o data cu modul de pb cu mai multe arme la care am lucrat acum cateva luni si care cred ca e in cea mai buna conditie de cand lucrez la el .
Despre host...eu am o problema cu cooperarea, mai precis as dori sa am doar eu acces la FTP (in special pentru mentinerea addons-ului de pb privat, daca faceam un server de pb normal, nu aveam probleme cu faptul ca si altcineva poate avea acces la FTP, sper ca ma intelegi. )
Deci...daca vreti sa fac un server cu modul de pb cu multe arme, probabil si cu credite (sunt cativa care stiu cum era pe pb2 ), trebuie sa discutam cum facem cu host-ul.
Cam 4 euro lunar ne-ar trebui ... Pentru mine nu ar fi o problema sa-l platesc de la mine, lunar, dar consider ca nu prea se merita cand vezi atatia copii care injura, floodeaza s.a.m.d ...
Silent, daca esti dispus sa-mi trimiti 3-4 euro sa cumpar host, eu deschid serverul in cel mai scurt timp.
Astept raspunsuri de la cei care vor modul meu de pb .

descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
Modul ce era pe pb2 era unic..Mie imi placea foarte mult..Armele erau speciale aveam credite, era super distractiv..Mie mi-ar placea sa deschizi un server la fel ca si pb2 Smile


descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
mike , dacă dorești , vorbim pe mess .
Eu dau , vreau să ajut .

descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
ar fi ceva diferit ar fi ceva frumos, sper sa il redeschizi mike

descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
Salut clanul hammer & hammer jr. Ma scuzati ca ma bag in discutiile voastre dar vad ca doriti un server pe care sa jucati si sa fie cat mai identic cu pb.lcsnet.ro
Eu as dori sa refac macar 70% din pb.lcsnet am deja un server si doresc sa stiu sa bag/scot pentru a semana totmai mult ca lcsnet .
Am vazut mai sus ca mike a spus ".. daca faceam un server de pb normal, nu aveam probleme cu faptul ca si altcineva poate avea acces la FTP, sper ca ma intelegi. )" iti pot oferi host 32 sloturi , nu trebuie sa platesti hostul este platit permanent avem partener si o firma boost.
Eu astept raspunsul .Daca vreti sa aflati numele serverului dati.mi pm sau contactati.ma la id-ul ionutdmx66@yahoo.com.Doresc ca macar serverul de paintball sa renasca din lcsnet Smile.
Va multumesc.

descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
MoK, nu ai citit mai sus ca nu vrea sa imparta cu mimeni FTP'U

Mi se pare normal ceea ce vrea sa faca el, deoarece e modul lui unic si nu vrea sa ii fie copiat so configurat apoi etc.

descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
Eu am zis ca ii ofer host pentru modul clasic Smile adica pentru fostul pb.lcsnet.ro
Am citit destul de clar , si am inteles ce o zis mike.

descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
Server am cumpărat acum urmează ca mike să-l configureze .

descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
Succes si bafta cu serverul !!!

descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
Bafta si sper sa ne vedem cu toti pe server.

descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
195.178.102.81:27015 - Va astept.

descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
Serverul a iesit super , mike , buna treaba. Bafta cu serveru` .

descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
E smecher serverul, acum trebuie populat.

descriptionServer  EmptyRe: Server

more_horiz
privacy_tip Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde